E-MAG, Otto Bock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik emag uzun yürüme cihazıkontrollü cihaz eklemlerinden biridir.

E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanizası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır. Kablosuz olarak kullanılan kumandası ışık, titreşim veya ses aracığılıyla kullanıcıyı her an bilgilendirir.

Geleneksel cihaz eklemlerinde kilidi açmak için kullanıcının en azından diz hizasına kadar uzanması gerekir. Bu durum kullanıcılar için en sıkıntılı ve riskli anlardır. Kişinin eğilmesiyle birlikte eklemin de hızlı bir biçimde açılması emniyetsiz bir pozisyon getirir. E-MAG elektronik cihazda ise kullanıcının eklemi açmak için eğilmesine veya ekstra çaba sarfetmesine gerek yoktur. Cihaz üzerinde bulunan ve kolaylıkla erişebilecek bir noktada bulunan butona basmak veya sahip olduğu uzaktan kumandayla kilidi açmak hem riskli durumları ortadan kaldırır hemde kullanıcıya buyuk bir kolaylık sağlar. Elektronik eklem, gerek kilitli gerekse serbest olduğu anlarda kullanıcıya titreşim veya uyarı sesiyle bildirim verir.

Elektronik ünite, 48 saat dayanıma sahip bir batarya ile çalışır. Batarya ömrü açısından her gece düzenli olarak şarj edilmesi tavsiye edilir.

Başlıca Avantajları;

  • Ayağa kalkarken veya yürürken arttırılmış güvenlik
  • Kolay kumanda sistemi
  • Elbiselere karşı korumalı kapalı dizayn

Karbon Fiber tekniğiyle kişiye özel hazırlanmakta olan EMAG uzun yürüme cihazı, bizzat Otto Bock tarafından sertifikalandırılmış Ortotistlerimizce Proklinik bünyesinde uygulanmaktadır.