ORTEZLER

Proklinik olarak, protez veya ortez cihazına ihtiyacı olan kişiler bize başvurdukları andan itibaren yeni bir deneyim yaşar. Bizler bu süreci size en faydalı olacak şekilde yöneterek, doğru yönlendirme yaparız. İhtiyacınız olan, protez ve ortez cihazını üretmek için ekimizle desteğe hazırız.
Hasta kabul sürecinde detayları paylaşarak kafanızdaki soru işaretlerini gidermeyi amaçlar doğru bilgilendirme yaparız.
Kişiye özel ve teknolojik olarak her tür ortez cihazlarını hastalarımıza tanıtıyoruz. Hayat kalitelinizi yükseltecek uygulamayı ekibimizle birlikte çalışarak sizi ortez cihazına uyum yolcuğuna çıkarıyoruz.

Ortez Seçimi

Ortez Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Ortezlerin Bakımı

Ortez Bakımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Dafo Kullanımı

Kelime kökeni Yunanca ‘düzeltme’ anlamında olan ortez, alçı ölçüler ortezler nörolojik, travmatik gibi nedenlerle görevini yerine getiremeyen, kırık sonrası koruma ihtiyacı duyan, şekilsel deformiteye  sahip uzvun veya vücutta herhangi bir bölgenin tedavisinde kısa-uzun süreli kullanılan yardımcı uygulamalardır.

Protez sektöründe olduğu gibi geçmişten bu yana Ortez sektöründe de birçok yenilikler olmuştur. Özellikle kullanıcının görsel ve konforunu ve rahatlığını gözetilerek kompozit, antibakteriyel poliüretanlar gibi birçok yeni materyal bu alanda günümüzde uygulanmaya başlanmıştır.