El ve Ayak Protezleri

Proklinik profesyonelleri olarak sektörde 20 yıldır protez§ortez uygulamalarında aktif çalışan, sektörel gelişmeyi ve teknolojisi yakından takip eden bir ekibiz.

Deneyimli ve dinamik kadromuzun eğitimi, bilgisi ve uzmanlığıyla, tecrübeli bir teknik kadroyu istihdam ediyoruz. Kullanıcı odaklı çözüm üreten ekibimiz ve teknik personelimiz ile her türlü protez kullanıcına hizmet vermekteyiz.
Ekip arkadaşlarımızın tamamının akademik eğitimini tamamlamış ve sektörün mutfağından yetişmiş olması protez&ortez kullanıcısı ile sağlıklı ilerlememizde çok büyük artı sağlıyor. Protez aksamları genelde modüler parçalardan oluştuğu için bu parçaların kullanıcıya göre uygun seçilmesi ve uyarlanması çok önemlidir. İyi bir protez uzmanı; doğru şekilde uygulamayı yaptığında kullanıcısının hayat kalitesinde başarısına şahit olur.
Bu deneyim ampüte protez kullanıcılarının protez seçimi aşamasında deneyimli Proklinik Teknik Ekibinin hasta ve tekniker iletişimini mümkün olduğunca ön görüşmede detaylandırmak gelecekte kullanılacak protezin memnuniyetini artıracaktır. Örnekleme yaparsak; kullanıcının yaşı, kilosu, neden ampüte olduğu (veya doğuştan) yapabildiği aktiviteler (ampüte olmadan önce bisiklet-traking-yüzme-işe yürüyerek gitme-namaz kılma-evde yaşam) veya protezle yapmak istediği aktiviteler. (yürüme-koşma-suya girme-namaz kılma-ekstrem sporlar) Kişiye uygun en doğru protez seçimini gerçekleştirmemizde önemli bir faktördür. Bu seçim süreci Proklinik Uzmanlarının önem gösterdiği aşamadır. Çünkü gelecekte protezle kullanıcı mutluluğu buna bağlıdır.

Proklinik Ekibi olarak; sektörde en büyük artılarımızdan biri de bu noktada ortaya çıkmaktadır. İnsan kaynağına yapmış olduğumuz bu yatırımın markamıza ve ampüte protez kullanıcılarına yansımalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışanlarımızın tamamı minimum 2 yıllık akademik mesleki eğitimden mezun kişilerden oluşmaktadır. Eğitimlerinin yanında kullanıcılarla doğru iletişim de bizim mesleğimizin en önemli unsurlarından biri. Yeni uygulamaları ilk yapan ve uygulayan firma olarak sektörde birçok alanda öncü uygulamaları gerçekleştirdik.

El-Bacak-Diz altı protez kullanıcı adayları ile doğru iletişim kurma, doğru analiz edip ihtiyacı ona göre belirleme, doğru temas kurma konusunda deneyimliyiz. Her yaş el-bacak protez kullanıcısının kendi koşullarına uygun, ihtiyacının doğru belirlenmeli, yaşı, fiziki durumu, konforu, güvenliği önceliklerimiz arasında. Üst teknoloji protezleri de kişinin yapısına, yaşına ve diğer özelliklerine göre uyguluyoruz.

Protez İlk Kullanıcı Değerlendirmesi

 • Hasta hikayesi dinlenmesi,
 • Klinik muayene,
 • Daha önce kullandığı bir protez varsa, memnuniyeti, memnuniyetsizliği,
 • Yeni yapılacak protezinden beklentileri,
 • Klinik muayenemize göre görüş ve önerilerimizin kullanıcı ve yakınlarının bilgilendirilmesi,
 • Klasik uygulama yöntemleri ile güncel uygulama kıyaslama bilgisi verilmesi (Protez giyme kolaylığı, hareket kabiliyeti, fonksiyonellik, dayanıklılık)
 • Numune örneklerini kullanıcıyla teması ve hissiyatının geri dönüşleri,
 • Soket tekniği seçimi ve önemi,
 • Silikon materyal deneyimlemesi ve bilgisi,
 • En pahalı protezin doğru protez olmadığı, doğru kişiye doğru ürünün tercih bilgisinin verilmesi (El-bacak protez kullanıcılarının kadınlar, erkeklere oranla daha hafif ve estetik protez tercih eder, erkekler daha fonksiyonel ve dayanıklı protez tercih eder.)
 • Ön görüşme sonucunda en az iki seçenekli protez önerimizi yazılı teklif halinde sunumu (kullanılacak tüm malzemelerin marka, model, menşei, garanti süresi, eğitim hizmeti, fiyat bilgisi)
 • Sosyal güvenlik kurumu (SGK) ödeneği bilgisi ve raporlandırma-reçetelendirme bilgisi verilir.
 • Kullanıcı onayı sonucu ölçü alımı ve teslim takvimi bilgisi,
 • Provalar ve rehabilitasyon eğitimi,