Çocuk Protezleri

Çocuklarda izlenilen protez uygulama süreci yetişkin protez uygulamalarından çok farklıdır. Çocuğa uygun protezin hazırlanması ve rehabilitasyonu, yetişkin bir hastanın proteze adaptasyonundan çok daha zorlu bir prosestir..

 

ÇOCUK PROTEZLERİ

 

Çocuklarda izlenilen protez uygulama süreci yetişkin protez Çocuk protezleriuygulamalarından çok farklıdır. Çocuğa uygun protezin hazırlanması ve rehabilitasyonu, yetişkin bir hastanın proteze adaptasyonundan çok daha zorlu bir prosestir. Bu noktada protezcinizin, çocuğunuzun durumunu ve amputasyon seviyesini gözeterek, gerektiğinde standart uygulamaların dışında protez dizaynlarını, yetişkinlerden farklı olarak çocuğun günlük yaşam hareketliliğindeki farklılıkları ve özgürlük ihtiyacını göz önünde bulundurarak en uygun protezi hazırlayabilecek teknik donanım ve tecrübe sahibi olması gerekir. 

Proklinik olarak, yaklaşık 15 yıllık çocuk protezleri uygulamarındaki tecrübemizle, başta aileler ve uygulamanın bir parçası olan pediatrik terapistlerle çocuğun günlük veya sportif faaliyetlerinde potansiyelini arttırıcı  çalışmalar  yapan yegane firmalardan biriyiz.

 


 

Flex-Foot® Junior

Flex-Foot, çocuklar içim özel tasarlanmış karbon fiber protez ayakössur flex foot junior moduludur.

Özel dizaynı sayesinde yüksek enerji geri dönüşümü sağlar. Karbon yapısı, adım başlangıcında  şoku emerek enerjiyi depolar ve bacağın ileriye savrulması anında aktif olarak yardımcı olur.
Kısa yapısı her türlü güdük uzunluklarında uygulama kolaylığı sunmaktadır. Adaptor bağlantı yapısı yerden güç aktarımında yardımcı olur ve özel tasarlanmış karbon fiber yapısı çocukların farklı etkinliklerde destek ve yeterince esneklik hissetmelerinde etkili olur.

 


 

3R38 Diz Eklemi
3r38 otto bock diz eklemi

3R38 ve 3R39 modüler diz eklemi üst düzey güvenlik sağlar.
Hafif metal, tek aks, proksimal baglantı piramidi ve distal tüp menteşe.
45 kg a kadar vücut ağırlığı, 145 cm boy ve 21 cm ayak ölçüsüne kadar çocuklarda uygundur.

 

 


 

3R65 Diz Eklemi3r65 otto bock diz eklemi

3R65 Hidrolik salınım faz kontrollü modüler diz eklemi. Farklı alanlarda farklı hızlarda yürürken diz eklemi uygun şekilde adapte olur. Hafif metal, proksimal bağlantı piramit tek akslı, distal tüp menteşeli. 45 kg a kadar vücut ağırlığı, 145 cm boy ve 21 cm ayak ölçüsüne kadar çocuklarda uygundur.

Farklı hızlara dinamik adaptasyon, kişisel uygulanabilirlik;
Hidrolik sistem doğal hareket imkanı verir. Ekstansiyon ve fleksiyon çocuğun hareketine uyum sağlar. Dizin renkli görümünü ile çocuklar daha kolay adapte olabilmektedir. 45 kg'a kadar kilosu olan çocuklar için uygundur.

 


 

3R66 Diz Eklemi3r66 otto bock diz eklemi

3R66 çocukların ihtiyaçı olan oyun ve günlük aktiviteleri sağlar. 3R66 ile çömelip diz çökebilirler.
Hafif metal, proksimal pyramid uygulama, ekstansiyon destekli alt eklem, rotasyonlu tüp adaptörlü menteşe, 165 fleksiyon açısı. 
35 kilo, 145 cm boy ve ayak numarası 21cm kadar çocuklara uygundur. Rotasyon bağlantılı bölüm protez ayağı 90 dereceye kadar rotasyona izin verir.175 dereceye kadar fleksiyon açısı, çömelme ve diz çökmeye izin verir.

 


 

Total Knee Junior

Odüllü dizaynı ve teknolojisi ile Total Knee Junior, son derece hafiftotal knee junior össur ve dayanıklıdır. Akışkan hidrolik sıvı, hızlı diz hareketlerinin gerceklesmesi, topuk kalkış hızını ayarlayabilme ve bükülme hızını ayarlayabilme imkanı sağlar. Özellikle duruş ve salınım fazında ayar yapabilme imkanı sağlaması protez kontrolünü sağlamada büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

    ''Şok absorbe, hızlı hareket..Bir çocuk gibi hareketlerde özgürlük…''

 

çocuk protezleri

      Temel Değişimler;  

    * Eklemin dayanımını arttırmak için kompozit parçalar yerine güçlendirilmiş yeni metal bağlantılar eklendi.
    * Titanyum araka bağlantı temel bileşen olarak eklendi.
    * Hareket esnasında oluşan sesi engellemek için eklem yayının kapağı genişletildi.
    * Ekstansiyon sertliğini ayarlayabilmek için iki farklı sertlikte seçenek olusturuldu.(Sarı = Normal, Mavi = Sert)

       Kullanıcı Bilgileri;
    * Aktif yaşam tarzı, uzun günlük yürüyüşler,farklı-engebeli arazi yürüyüşleri,
    * Dizüstü ve dizdezartikulasyon seviyeleri

 


 

Iceross Stabilo® Çocuk Silikon Liner

Iceross Stabilo Junior, özellikle çocuklar için tasarlanmıştır. Büyükiceross stabilo silikon linerbir rahatlık ve destek sağlar.
Iceross Stabilo Junior, aktivite seviyesi yüksek olan çocukların günlük hayatlarında konforlu bir protez kullanımı sağlar. Cilt dostudur. Oyunlarla dolu bir günde çocugunuzun rahat ve güvenli hareket etmesi onunla mümkündür.