RGO Ortez

ISOSENTRIC ® RGO, nöromüsküler bozukluğu ya da yaralanma nedeniyle alt ekstremitelerde çok az veya hiç kontrol olmayan insanlar için tasarlanmış yürüme cihazıdır. Cihaz ideal olarak;spina bifida, travmatik parapleji, müsküler distrofi ve osteogenisis imperfekta olan hastalar için uygundur

 

 

RESİPROKAL YÜRÜYÜŞ ORTEZİ ( RGO )

   

Resiprokal Yürüyüş Ortezi (RGO), yürüyüşte destek ihtiyacıRGO yürüme ortezi duyan, mental yönden ambule edilebilecek, Spina Bifida, Travmatik Paraleji, Kas distrofileri gibi endikasyonlarda yaygın bicimde uygulanan   fonksiyonel yürüyüş ortezidir.

RGO,diğer ortezlere kıyasla mükemmel yürüme fonksiyonu sağlar.Ellerin cihaz kullanımında serbest oluşu ve serbest kalça eklemi yapısı hem hareketlerde  özgürlük hemde kalça kontraktürü oluşumunun onune geçer.Her adımda tekrarlanan,bir bacağın one gidişi ve eklem mekanizması sayesinde diğer bacağın arkaya gidişi aktif olarak kalça bolgezi kaslarını hem germiş hemde çalıstırmıs olur.

18 aylık çocuklar cihaz kullanımı için başlanıç olarak kabul edilebilir.Erken yaşta uygulanabilir oluşu,ayakta durmaları ve adımlamalarında daha iyi bir şans verdiği gibi fizyolojik,iskeletal ve psikolojik yönden gelişimlerinde çok önemli bir etki sağlar.RGO, L3-T12 arası lezyon seviyelerinde yaygın olarak kullanılır(daha yuksek seviyeler içinde mumkundur) İyi üst ekstremite gücü, yüksek motivasyon düzeyi, iyi bir aile desteği ve minimal kontraktürleri kesinlikle cihazın başarılı bir şekilde kullanımına katkı sağlar.

 

rgo yürüme ortezi

  

ISOSENTRIK Resiprokal Yürüme Ortezinin Özellikleri

 

ISOSENTRIC ® RGO, nöromüsküler bozukluğu ya da yaralanma nedeniyle  alt ekstremitelerde çok az veya hiç kontrol olmayan insanlar için tasarlanmış yürüme cihazıdır. Cihaz ideal olarak;spina bifida, travmatik parapleji, müsküler distrofi ve osteogenisis imperfekta olan hastalar için uygundur.

ISOSENTRIK ® RGO aşağıdaki avantajları sunar:

   "Verimli ambulasyon" - ISOSENTRIK ® daha verimli enerji geri dönüşümü sağlar.Bu kas zayıflığı olan kullanıcılar için enerji tasarrufu olusturur.Ayrıca kilolu kullanıcılar için daha fazla fiziksel aktiviteyi tevsik ettiği gibi yürüme kolaylığı sağlar.
  * "Eller Serbest" ayakta durma, denge ve destek - ayakta farklı aktivitiler için ellerin kullanılmasını sağlar.Kalça eklemi haricinde diz ve ayak bilek eklemininde cihaz tarafından desteklenmesi kullanıcının walker veya baston kullanmadan ayakta durabilmesine yardımcı olur.
 "Dinamik "kalça germe" - Birçok Spina Bifida ve parapleji olan kişilerde kalça fleksiyon kontraktürleri yatkındır. Bu eğilim, RGO cihazından bir bacagın öne gittiği anda diğer bacağın arkaya gittiği mekanizmayla engellenmiştir.Bu mekanizma sayesinde her adımda aktif germe ve terapi etkisi sağ