Fillauer Ayaklar

 

Fillauer Ayaklar

 

Element Foot

Emotis Element Ayak, 3 parçalı karbon fiber yapısıyla kendini diğerelement karbon ayak protez ayaklardan ayırır. Özel dizaynı sayesinde topuk temasıyla başlayıp, orta duruş ve parmak kalkış fazına kadar yani yürüyüşün her anında eşsiz destek sağlar. Emotis Element Ayak, yürüyüş döngüsünün tamamında kusursuz stabilite, fazlar arası geçişlerde akıcılık ve yüksek performans sunar.

Diğer karbon fiber protez ayak tasarımlarında, topuk vuruşundan orta duruş fazına geçişte bir duraksama noktası vardır. Bu da yürüyüşte topuk temasından sonraki fazlara geçişte sağlanan dinamik yer reaksiyonunda kayıplara neden olur. Element Ayak ta ise patentli 3.yay sistemi bu kaybı ortadan kaldırır ve yer reaksiyon momentini oldukça etkili bir şekilde proteze aktarır.

Element Ayak orta ve üst aktivite seviyesindeki protez kullanıcıları için uygundur.

 


 

                    

Ibex Foot

Ibex  Ayak sistemi, çok eksenli ayak tasarımı ile geleceğe dogru ibex karbon ayakbüyük bir adımdır. Ibex yenilikçi mikro ince karbon lif ve split topuk plakası, engebeli arazilerde içe-dışa esneme (inversiyon-eversiyon) kontrolü sağlar. Çok eksenli eklem yapısı enerji geri dönüşümünü optimize ederken uzun alt karbon plakası ise enerji birikimini üst düzeyde tutar. Tek parçalı dizaynı topuk temasından parmak kalkış anına kadar enerji geri dönüşümünü eşsiz biçimde destekler. Ibex Ayak, dengeli performansı ile hayatın zorluklarına karşı güven verir.

Ibex Ayak orta ve üst aktivite seviyesindeki protez kullanıcıları için uygundur.

 


 

 

Fusion™ Foot

Fusion Ayak, aldatıcı düzeyde basit tasarımı ile yürüyüş esnasında fusion karbon ayakçok yönlü eklemi, dikey şok emilimi, yüksek enerji depolama ve enerji geri dönüşümünü sağlayan yapısı ile ile yüksek kalitede bir protez ayaktır. Entegre tasarım kompozit gövde, topuk ve ayak plakasının bağımsız olarak birlikte çalışmasını sağlar. Yüksek şok emme, yürüyüsün fazlarında oldukca akıcı geçiş, içe-dışa rotasyon, içe-dışa esneme (inversiyon-eversiyon) ve yuksek enerji geri dönüşümü en temel ozellikleridir.