C-Leg

 

C-Leg Elektronik Diz Eklemi 

 

C-Leg, Otto Bock tarafından geliştirilen dünyanın ilk, tümüyle otto bock c-legmikro işlemci kontrollü diz eklemidir. Guvenli ve dinamiktir. Doğal adım atabilmeyi sağlar. Farklı hızlarda ve tüm yüzeylerde yumuşak ve güvenli yürüyüşü olanaklı kılar.

Kablosuz kontrol sistemiyle kullanıcıya uygun farklı modlar yüklenebilir. Kullanıcı modlardan birini seçerek protezin dinamik ve statik işleyişini ayarlayabilir. Herhangi bir sporla uğraşırken veya rutin iş tempomuzda hareketlerimizin farklılığından yola çıkarak 3 farklı mod yükleme seçeneği mevcuttur.

 

otto bock c-leg

 

C-Leg'in en önemli özelliklerinden biri, kullanıcının yürürken dikkatini protez ve yürüyüşüne verme zorunluluğunun olmamasıdır. Yürüyüşün her anında mikroprosesor kontrol sistemi sayesinde eklemin hareketleri ve zeminle protezin temas açıları algılanarak ani bükülmelere müsade edilmemektedir. Bu sayede kullanıcı protezli tarafına da korkusuzca vücut agırlıgını aktarabilmektedir.

C-Leg®, 125 kg beden ağırlığına kadar dizüstü amputeler için uygundur. Hem aktif hastalar hem de emniyet gereksinimi yüksek yaşlı hastalar C-Leg' in avantajlarından faydalanabilirler. Yelpaze; genç bir anneden ve serbest meslek sahibi işletmeciden halen aktif yaşlı insanlara kadar uzanır.

 

otto bock c-leg          otto bock c-leg