Power Knee

 

Power Knee

 

''Dizüstü protez kullanıcıları için dünyada bir ilk; servo motorlu 

power knee diz eklemi össurdizaynı ile yapay akıllı diz eklemi, Power Knee.''

 

Dünyanın ilk ve tek servo motorlu diz eklemi olan Power Knee, kaybedilen uzvun kaslarının yerini dolduracak şekilde bükülme ve düz konuma gelme hareketlerini gerçekleştirir. Yürüyüsün dogal ahengini sağlayacak şekilde eklem bünyesindeki Yapay Zeka ve Güç Motorları kombine bir şekilde çalışır. Power Knee, kullanıcılara daha önce yapmış oldukları gibi uzun, doğal ve güvenli yürüme şansı verir.

 

''Engelleri, eğimli arazileri aşmak, merdivenleri geçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı..''

 

power knee diz eklemi

 

      Power Knee Özellikleri;

  * Ekstansiyon Gücü - Power Knee, kullanıcıya oturur pozisyondan ayağa kalkmaya, eğimli yüzeylerde yürümeye ve merdiven çıkarken bünyesindeki Güç Motoru sayesinde dizi düz pozisyona yönlendirmede yardımcı olur.
   * Aktif Salınma Hareketi - Power Knee, kalça salınımına gerek kalmadan natüral yürüme paternini sağlamada yardımcı olur. 
    * Aktif Diz Fleksiyonu - Power Knee, düz zeminlerin haricinde farklı arazi yapılarında da aktif bükülme özelliği sayesinde tökezleme, takılma gibi durumlarda güvenliği arttırarak düşmelerin önüne geçer.
    * Doğal Propriosepsiyonu Taklit Eder - Power Knee, gelecek adımları öngörerek eklemin hareketini düzenler, yürüyüşü optimize etmek için tüm algoritmaları simetrik yürüyüşü sağlamak için değerlendirir.

 

             power kneepower knee elektronik diz eklemi