Rheo Elektronik Diz

 

Rheo Elektronik Diz Eklemi 

össur rheo knee

Kullanıcının yürüyüş tarzına ve yürüdüğü zemine uyum sağlayan, sürekli öğrenen ve harekete en kısa sürede tepki veren bir diz eklemi hayal edin. Össur firması, dünyanın ilk yapay zeka gücüyle hareketin her anında mikroişlemcili kontrol sağlayan RHEO KNEE diz eklemini sunar.

RHEO KNEE, bağımsız düşünme yeteneğine sahiptir. Kullanıcının nasıl yürüdüğünü öğrenir, hız-yön veya zemininin değişikliklerini analiz eder ve en kısa sürede tepki verir. Diğer diz eklemlerinde olduğu gibi önceden belirlenmiş sınırlı parametrelere bağlı kalmaz, kullanıcıya nerede, nasıl ve ne hızda yürümek isterse her koşulda adapte olur.

RHEO DİZ Performans avantajlar;

Sürekli uyum - Son derece yüksek teknolojiyle tasarlanmış yapay zeka modülü, diz ekleminin kendi kendine düşünme yeteneği kazandırır. Sürekli tanır, öğrenir, kişinin farklı yürüyüş stillerine uyum sağlar ve hız, ağırlık değişimi ve zemin yapısındaki değişikliklere ayak uydurur.

Doğal ve efektif hareket - Diz hareketlerini kontrol eden özel teknolojisi, yürüyüş döngüsünün her aşamasında son derece doğal ve hızlı tepki üretir. Diğer diz eklemlerindeki hidrolik sistemlerinin aksine gösterdiği bu tepki, kullanıcının ihtiyacı ölçüsünde kişisilleştirilebilir direnç imkanı sunabilmektedir. Bu sayede hareket için harcanan efor azalırken yürüyüş çok daha akıcı ve doğal olur.

Gelişmiş güvenlik - Yazılımı ve mekanızmasındaki çoklu güvenlik özelliğiyle diz, kritik anlarda istemsiz hareketlere karşı direnç gösterir. Yürüyüşün her anında saniyede 1500 kez analiz edilen bilgileri yapay zekaya ulaştıran sensör teknolojisi, anormal yürüyüş ritimlerini tanımlar ve olası takılma ve düşme risklerine karşı kullanıcıyı korur.

 

össur rheo kneeössur rheo kneeössur rheo knee