Helix 3D Kalça Protezi

 

Helix 3D

 otto bock helix3d kalça eklemi

Helix 3D, hidrolik kontrol anlamında doğal üç boyutlu basma ve salınım hareketleri sağlayan dünyanın ilk kalça eklemi protezidir. Güvenlik, dinamiklik ve konfor alanlarında yeni standartlar sunar.

 

''Helix3D İle Kalça Protezlerinde Devrim''

 

Daha fazla güvenlik, mobilite ve konfor: Eşsiz Helix3D kalça
eklemi sistemi ile Otto Bock, onlarca yıldır devam eden teknolojik durgunluğa kalça eklemi bölgesindeki amputasyon uygulamasına yeni bir standart getirdi. Yenilikçi kalça eklemi sistemi hareket kabiliyetinizi arttırır ve size günlük yaşantınızda yüksek güvenlikte belirgin avantajlar sunar.

 

Helix3D kalçanın üç boyutlu hareketine etki eder. Çok eksenli yeni eklem yapısı sayesinde özellikle harmonik bir yürüyüş görüntüsü elde edilebilir. Bilindik uygulamalarda kalça amputasyonlu olan kişi halı kenarlarına veya diğer engellere takılmaması için protez bacağını mevcut tarafından kuvvetlice kaldırmalıdır. Helix3D eklem yapısı hareket safhasında bacağın kısaltılmasını mümkün kılar ve böylece yalpalanma ve düşme tehlikesi azalır. Büyük bükme açısı günlük yaşamınızda ayakkabı giymenizi veya otomobile binmenizi kolaylaştırır. Ayrıca Helix3D kalça eklemi sistemi ile rahat ve düz şekilde oturabilirsiniz.

 

Helix3D kalça eklem sisteminin özel yay-hidrolik kombinasyonu ile eksik kalça kaslarının büyük bölümü dengelenir ve protez ile yürüyüşte güç kullanımını azaltır.  Kontrollü adım atmayı mümkün kılar ve tam yükte ayak harmonik hareket eder. Bu şekilde yay-hidrolik kombinasyonu geriye doğru hareketleri önler ve kalçanın geriye doğru katlanmasını azaltır.

 

Helix3D kalça eklemi sistemi 100 kilograma kadar olan ampute edilmiş kişiler için uygundur. Çok farklı günlük aktivitelerde yüksek güvenlik ve konfor sağlar ve Helix3D için özel olarak sertifikalandırılmış ortopedi teknikeri tarafından bireysel ihtiyaçlara göre tam olarak ayarlanır. Bu ayarlarda vücut boyutları, ağırlık ve aktivite derecesi de dikkate alınır.

 

Optimum bir uygulama sağlamak için Helix3D kalça eklemini sadece mikro işlemci kontrollü bir bacak protezi ile uygulanması tavsiye edilir.

 

otto bock helix3d kalça eklemi