Proprio Elektronik Ayak

 

 

Proprio Elektronik Ayak

 

össur proprio elektronik ayak

PROPRIO ayak, bünyesindeki akıllı yazılımıyla yurumenin belli anlarında ayak bileğini yukarı kaldırarak (fleksiyon) daha akıcı ve doğal yürüyüşe imkan sağlar. Yürürken zemini takip etme gereksinimi olmaması, PROPRIO ayağa güveni ve dolayısıyla daha stabil yer temasını getirir. Ortaya çıkan gerçeğe yakın bir yürüyüş ozellikle bel, kalça ve diz bölgesindeki aşırı yuklenmeyi azaltır, protez kullanıcılarının daha uzun ve daha konforlu yürümelerine yardımcı olur.

 

''PROPRIO ile kendi yolunuzu kendiniz seçin''

 

PROPRIO FOOT® with EVO Technology        

Hareket halinde bile en ufak değişiklikleri, PROPRIO bunyesindeki sensör teknolojisi algılar, zemin yüzey ve aktivite farklılıklarına cok kısa sure içinde yanıt sağlar.
Cihazın beyni olan Yapay Zeka (Artificial Intelligence), kullanıcının yürüdüğü zemini açı sensörleri sayesinde algılar, bu verileri cok kısa sürede işleyerek ayak bileğinin, yürüyüşünün farklı modlarında yapması gereken acılarda hareket etmesini saglar.

 

''Dünyanın ilk Yapay Zekalı (AI) elektronik ayağı''    

 

DUYU


Topuk vuruşu (protezin yere temas ettiği an) anı ile başlayan yürüyüşte ayak uzerinde entegre ivme sensorleri, saniyede 1000 kez açı ölçümü yaparak bu verileri Yapay Zekaya (AI) iletir. Kullanıcının tum hareketleri (merdiven inme-cıkma, rampa inme-cıkma, oturup-kalkma) hesaplayıcı algoritmalar ile surekli analiz edilir. Bu geniş analiz verileri Yapay Zeka içindeki Arazi Tarama haznesinde depolanır ve işlenir.

 

YAPAY ZEKA

 

Yürüyüşünün her bir saniyesinde, Arazi Tarama işlemcisi yürüyüş için en dogru hareketi belirler. Eğer kullanıcının eğimli bir arazide yürüdüğü algılanırsa, bu araziye uygun olarak ayak bileğini eğime orantılı aşağıya düşürür (Fleksiyon) Kullanıcının daima bir onceki adımından bir sonraki adımı için dogru açıyı belirler.

 

HAREKET

 

PROPRIO bünyesinde hızlı ve dogru bir biçimde çalışmak için tasarlanmıs hafif ve hassas step motorlar uygulanmıstır. Ayak bileğinin hareketleri, ayak burnunun yukarıya dogru kalkması (Dorsi Fleksiyon) ve aşağıya dogru inmesi (Plantar Fleksiyon) olarak tasarlanmıstır. Bu hareketler sayesinde değişen ayakkabı topuk yukseklikleri, eğimli araziler, merdiven inip-çıkmalar kullanıcı için sorun olmaktan çıkmaktadır

 

  ''Düşünmeyi ayağınıza bırakın, o gerekeni yapar''

 

össur proprio elektronik ayakössur proprio elektronik ayakössur proprio elektronik ayakössur proprio elektronik ayak