Utah Arm

 

UTAH ARM 3

 

1981 yılından günümüze Utah Kol Protez ekipmanları,dirseküstü amputasyonlarında en çok tercih edilen myo elektrik kol protezi üreticilerinden biri olmuştur. İlk olarak Dr.Steve Jacobsen öncülüğündeki Utah Üniversitesi Mühendislik Dizayn Merkezi bünyesinde başlayan çalışmalar, 1987’de Motion Control firmasının kurulmasıyla devam etmiş, çok yakın bir zaman zarfı içinde de Utah 2 dirsek ekleminin lanse edilmesiyle kol protezleri sektöründen en çok tercih edilen ve güvenilir bir firma imajıyla günümüze kadar devam etmiştir.

 

        ''Utah-3 Kol Protezi – Gerçeğe bir adım daha yakın...''


2004 yılında Motion Control mühendisleri, Utah-3 kol protezine, dirsek eklemi uygulamalarında bir ilk olarak mikroişlemci entegrasyon uygulaması gerçekleştirmişlerdir. Bu sayede dirsek ekleminde de gerek protez uygulamarı yapan uzmanların gerek se kullanıcıların kişisel ayarlamaları yapabilmelerine olanak sağlamıştır.

Kullanımı çok kolay  arayüzüyle günlük aktivitelerden özel  ihtiyaçlara kadar yanıt farklı beklentilere yanıt verebilecek bir ürün ortaya çıkmıştır.Hassas ayar yapabilme olanağıyla el veya dirsek ekleminin istenilen hız ve kuvvette hareketi kullanıcı veya prostetist tarafından özelleştirilebilinir.

 

Utah Arm 3


      

             ''Eş zamanlı Dirsek ve El Kontrolü''

 

Utah-3 ün hareket kabiliyeti ve hassaslığı hemen her hastaya maksimum fonksiyonalite imkanı sunar. Dirseküstü amputasyonları ve omuz dezartikulasyon seviyesinden amputasyonlarında kullanımı idealdir. Özel rehabilitasyon terapistleri tarafında verilen eğitimler neticesinde ürüne adaptasyon süreci oldukça kısa zamanda sağlanmaktadır.

 

Utah Arm 3 kol proteziutah arm 3 kol protezi