Protez Seçimi

 

Protez Seçimi

 

Hayata Kaldığınız Yerden Devam Edin….

 

Uzuv kaybından sonra hissedilen en can sıkıcı sorudur bundan sonra ne olacağı. Birçok kişinin ilk düşündüğü şey artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağıdır.

Bir bakımada ‘hiçbir şeyin aynı olamayacağı’ doğru bir varsayımdır. Amputasyon sonrası dönemden protez uygulamasının tamamlandığı sürece kadar hemen her şey yeni gerçeklikle birlikte yaşamak üzerine kurgulanmıştır. Eksik olan uzvun görevini bir diğer uzuv ekstra çalışarak telafi eder. Fiziksel rehabilitasyon tanışmak zorunda kalacağımız bir tıb dalı olabilir bu süreçte. Psikolojik yönden beynimiz bu eksikliği kabulleninceye kadar daha bir temkinli ve dikkatli hareket ederiz. Belki kısa bir süre psikolojik destek çok rahatlatıcı olabilir. Ve en sonunda kaybınızın yerini doldurmak üzere size özel hazırlanan protezinizle birlikte yaşamaya alışma dönemi.Onun bakımı, değiştirme zamanı geldiğinde yaşatabileceği sorunlar,sizin ve proteziniz arasındaki bağ..Yepyeni bir hayat sizi bekliyor.Belki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ama tüm ekibimizle tek gayemiz sizi hayatta kaldığınız yerden devam ettirebilmek. Proklinikle, engelsiz yarınlara ilk adım…

 

En Uygun Protez Seçimi

Günümüz protez teknolojisinde hemen hemen hayatın her anında ihtiyaca yanıt verebilecek,ilgi duydugumuz tüm amatör-profosyonel spor branslarında sizi destekleyecek protez ekipmanı dizaynları mevcuttur.Gelişen teknolojiyle birlikte kullanıma sunulan her yeni protez ekipmanı hayatlarınızı kolaylaştırmada yardımcı olduğu gibi aynı zamanda en doğru protez parçalarını doğru kişiye uygulamadaki prostetistinizin sorumluluğunu arttırmaktadır.

Genel sağlık durumu,protezli tarafta güdük boyu uzunluğu, güdüğün şekli,kullanıcının ağırlığı v.s gibi birçok etken kişinin genel durumunu belirlemede ve hazırlanacak protezin genel hatlarıyla statik-dinamik dizaynını belirlemede baz alınan değerlerdir.Aynı zamanda kullanıcının etki düzeyini ve kullanacağımız ekipmanları belirlemede baz aldığımız bir skalamız mevcuttur.Bu skala sayesinde kişinin aktivite düzeyini sınıflandırabilerek beklentilerine ve fiziksel kondisyonuna uygun protez seçimini yapmış oluruz.

 

 

Aktivite seçim tablosu