Sportif Protezler

 

      Sportif Protezler

 

Sportif aktiviteler, birçok protez kullanıcısının günümüz    sporcu protezleriteknolojisinde yer aldığı çok özellikli protez ihtiyacı gerektiren etkiliklerdir. Koşucular için topuksuz, maksimum duzeyde enerji geri donusumu sağlayan karbon yay seklinde ayaklar kullanılır. Atlama sporlarında ise enerji geri dönüşümü haricinde şok absorbe ozelliği olan ayaklar zaruridir. Basketbolda, atlama sporlarında oldugu gibi bir ayak kullanılabilirken aynı zamanda protez ayakta donme ve hafif bukulme ozelliğide olmalıdır. Kol amputeleri için de boxling,bilardo veya balık avlama gibi etkinliklerde kullanabilecekleri ozel protez secenekleri vardır.

Proklinik olarak,Turkiye de bir ilki gerçekleştirerek özel eğitim almış Prostetistlerimizce özel sporcu protezleri uygulamalarına başlamış bulunmaktayız.

 


 

 

Cheetah®                 

Cheetah protez

Cheetah,öncelikle spor aktiviteleri için tasarlanmış, özel olarak
 geliştirilmiş yüksek performanslı bir karbon fiber ayaktır.

Dizaltı ve Dizüstü amputeleri için uygundur.Bu çevik ve güçlü ayak,profosyonel sporcular için Dünya çapında kendini kanıtlamış bir ayaktır.

  

 

 

cheetah protez sporcu ayakları

 

 


 

 

Flex-Run 

Flex-Run,kişiye özel tasarlanır,son derece hafif karbon Flex-run sporcu ayakkomponent,yuksek enerji geri donusumlu bir ayaktır.
Koşucu ayakları içinde en esnek olanı olanıdır.Flex- Run, düşük frekanstaki dinamizmiyle dizüstü ve dizaltı amputeleri için idealdir.Maraton,triatlon ve atlama gibi sporlarda kullanılmaya son derece elverişlidir.

Yetişkin ve çocuk modelleri mevcuttur.

  

 

flex-run sporcu ayakları

 

 


 

 

Flex-Sprintflex-sprint ayak

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ayak kısa mesafeli hız sporları için tasarlanmıştır.

Özellikle dizüstü amputeler için,eşsiz bir enerji geri donusumu sağlar.

 

 

 

 

 

flex sprint sporcu ayakları