• Güvenilir Müşteri Hizmetleri

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

Tekerlekli sandalye, kullanıcılarının özel ihtiyaçlarını karşılamak için; yürüme , yaralanma veya sakatlık nedeniyle yürümesi zor veya imkansız olan durumlarda kullanılan medikal bir sandalyedir.

Tekerlekli sandalyeler, kullanıcı için kişiselleştirilmiş olarak ta üretilebildiği gibi, elle kontrolü sağlayarak kişinin manuel olarak elle itilmesine izin veren varyasyonlara sahiptir. Koltuğun arkasında, farklı bireylerin itmesine izin veren kulplar.

Tekerlekli sandalye, insanların daha hareketli ve bağımsız olmalarına yardımcı olur. Çeşitli nedenlerle kullanılan birçok farklı tekerlekli sandalye tipi vardır. Seçtiğiniz tekerlekli sandalyenin önemi kullanıcının sınırlarını ve güvenli çalışmasını anlamak önemlidir.

TEKERLEKLİ SANDALYE ÇEŞİTLERİ

Juvo Elektrikli Tekerlekli Sandalye

Elektrikli tekerlekli sandalyelerin modüler yapısı, temel modelden, High-End versiyonuna kadar neredeyse sınırsız imkan sunar.
Arka, orta teker ve önden tahrik ile farklı sürüş özellikleri ve motor güçleri olan üç tahrik türü ve iki çerçeve genişliği mevcuttur. Kaldırım kenarları gibi engellerde de iyi bir tırmanma yeteneği sunmaktadır. Önden çekişli Juvo, oldukça küçük dönüş çapı ve objelere (örn. mobilyalar) iyice yaklaşma yeteneği ile oldukça atik ve iç mekanlar için son derece uygun görünmektedir.Juvo, ağırlığı 200 kg’ya kadar olan kullanıcılar için uygundur.

Skippi Elektrikli Tekerlekli Sandalye 

Elektrikli tekerlekli sandalye Skippi, ağır engellere sahip çocuklara da bir parça bağımsızlık verir. Çocuklar mobilite ve böylelikle gündelik hayatın üstesinden gelebilme bağımsızlığını kazanır.  Kalkan koltuk, diğer opsiyonel olarak alınabilecek elektrikli fonksiyonların yanı sıra, küçükleri göz hizasına taşır. Taşıma için birkaç hareketle ayrılabilir ve sorunsuz biçimde küçük bir arabanın bagajına sığar.Skippi, ağırlığı 50 kg’ye kadar olan kullanıcılar için uygundur. Çocuk ve gençler için uygundur.

Bireysel gündelik hayatı ciddi oranda kolaylaştırabilecek çok sayıdaki ek opsiyonlar mevcuttur. Olası mevcut bir opsiyon, masa orta kumandasıdır.
Ayarlanabilir oturma derinliği ve genişliği ile bacak konumu ve açısı sayesinde vücut ölçülerine optimum uyum.

Wingus Elektrikli Sandalye

Wingus, yenilikçi kendinden süspansiyonlu çerçevesi sayesinde, yüksek sürüş konforu ile göz doldurmaktadır. Bu, engebeli zeminde de rahat bir sürüş hissi vermektedir.
Wingus, yukarı katlanabilen, açı ayarlı ayak plakası olan, yüksekliği ayarlanabilir bir bacak desteğine sahiptir.
Wingus, yenilikçi kendinden süspansiyonlu çerçevesi sayesinde, yüksek sürüş konforu ile göz doldurmaktadır. Bu, engebeli zeminde de rahat bir sürüş hissi vermektedir.
Katlanabilen kolçaklar sayesinde, nesnelere yaklaşma ve yandan kolayca transfer yapmak mümkündür.
Wingus, ağırlığı 120 kg’ye kadar olan kullanıcılar için uygundur.

Motus Tekerlekli Sandalye

Motus, katlanabilir adaptif bir tekerlekli sandalyedir. Birçok adaptasyon imkanı sunar ve böylelikle kişisel olarak kullanıcının sürüş davranışı ve vücut ölçülerine uyarlanabilir.
İki versiyon mevcuttur; Motus CS ve Motus CV. Hareket ettirilebilen ayak destekleri ve yükseklik ayarlı sırtlık hızla ayarlanabilir ve böylece rahat oturma yüzeyi sağlar (Motus CV).

Motus VR Tekerlekli Sandalye

Yeni Motus ailesi, bilinen iki varyant olan CS ve CV'nin yanı sıra, endikasyona bağlı olarak tanımlanmış modeller de içermektedir. Güçlendirilmiş komponentleriyle Motus XXL, ağırlığı 140 kg'ye kadar olan kullanıcılar için uygundur. Buna karşılık Motus HEMI varyantı, bir yanı felçli olan hastalara destek sağlaması için özel olarak tasarlanmıştır. Buradaki zorluk, daima hem bireysel (kalan) yeteneklerin hem de desteklenme gerekliliklerinin dikkate alınması zorunluluğudur. Örn. bir bacağın hareketliliği kullanılmalı, felçli uzuvlar desteklenmelidir.

Motus için, derinlik ayarı da olan komple yeni bir desk yan paneli geliştirildi. Bu ek fonksiyon, gündelik hayatta artan hareket serbestisi sağlar, örn. masalara sorunsuz yaklaşmak.

Motus, sadece birkaç hareketle katlanabilir ve yola çıkılabilir.

Avantgarde Serisi Tekerlikli Sandalye

Avantgarde ailesi, iki ana modelden oluşur; DV (dinamik değişken) ve DS (dinamik sportif). Bunlar çok yönlüdür.  Bunları temel alarak DF (dinamik fonksiyonel) varyantı, ön çerçeve alanında ek ayar imkanları sunar. Ek olarak, arttırılmış bir kapasite için dayanıklı temel yapısıyla XXL 2 varyantı mevcuttur. 

Hafifliğin halen yeterince hafif olmadığı kişiler için, ek CLT paketi opsiyonu ile Avantgarde'nin ultra hafif bir versiyonunu sunuyoruz. Burada basit bir CLT çapraz desteği üzerine, sıkıca kaynaklanmış tahrik tekeri adaptörü itme tutamakları, daha hafif oturma yüzeyi ve sırt boru kaplaması ile karbon yan parçalar ve infinity ultra hafif jantlar gibi uyum parçaları üzerinden ek ağırlık tasarrufu yapılabilmektedir. 

Tekerlekli sandalye, sadece 27 santimetrelik katlanmış ölçüsüyle yerden tasarruf sağlayacak şekilde nakliye edilebilir.

Ventus

Tekerlekli sandalyenin sırtlığı, yükseklik ayarlı sırt kısmı sayesinde sadece birkaç hareketle ve alet kullanmadan istenilen yüksekliğe ayarlanabilir

Farklı uzunluklarda mevcut aks girişi, sadece oturma açısını düzenlemekle kalmaz, ayrıca tekerlekli sandalyenin devrilme noktasını ayarlamak için kademesiz olarak çerçeve üzerinde kaydırılabilir.

Ventus, ağırlığı 140 kg’ye kadar olan kullanıcılar için uygundur.

Kimba 

Çocuk destek gereçleri birlikte büyüyebilir, kişisel olarak uyarlanabilir ve çok yönlü biçimde kullanılabilir olmalıdır. Gündelik hayatta destek verirler ve mümkün olabilecek maksimum mobilite sağlarlar. Doğru seçilmiş yardımcı gereçler ayrıca ek hatalı gelişimleri önleyebilir.
Kimba oturma yüzeyi, her bir çocuğun özel ihtiyaçlarına uymak için yüksek ölçüde uyarlama imkanlarıyla geliştirildi.
Kimba ürünleri için çok sayıda ek opsiyon ve aksesuar mevcuttur, örn. güneşlik, alt değiştirme çantası, terapi masası veya şişe tutucu. 
Kimba, ağırlığı 40 kg’ye kadar olan kullanıcılar için uygundur.