• Güvenilir Müşteri Hizmetleri

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

Diyabet genetik ve çevresel faktörler ile ortaya çıkan, toplum sağlığını tehdit eden önemli bir sorundur. Hastalık insanlarda göz ve böbreklerde rahatsızlıklar, damar tutulumu, duyu hissinin kaybolması gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle zaman içinde sinirlerde ve dolaşımda çeşitli hasarlara yol açmaktadır. Bu hasara bağlı olarak organlarda fonksiyon bozukluğu ile birlikte uzuvlarda da problemlere sebep olmaktadır. Diyabetik ayak sendromu diyabet hastalarında en sık görülen rahatsızlıktır.

Hasar gören sinirler nedeniyle (polinöropati) genellikle ayak ter bezlerinde tahribat vardır. Sonuç: ayak derisi kurudur, kolayca yırtılır, deride çatlaklar ve nasırlaşmalar ortaya çıkar. Kemikler üzerinde baskı ve deformasyon (ayak şekil bozuklukları) polinöropatinin sık görülen sonuçlarındadır. Bunlar, ayağa yanlış biçimde yük verilmesinden kaynaklanır ve his kaybından dolayı kişi tarafından genellikle çok geç fark edilir.
Çoğu diyabet hastası kan dolaşım bozukluğundan muzdariptir. Ayak yüzeyinde oluşan yaranın iyileşme süresinin uzaması, kan dolaşım bozukluğunun habercisidir. Gerekli tedavi önlemleri alınmazsa, en küçük yaralanmalar bile kolayca enfekte olabilir. Derin ülserler oluşur ve bazı durumlarda ampütasyona kadar gidebilir.

Diyabetik ayak konseptimizle ayaklarda meydana gelen yara problemlerinin önlenmesi ve tedavisine ve diyabet hastalarına özel protez sistemlerinde ihtiyaç duyulan çözüm alternatiflerinin tamamına tek merkezden ulaşmak artık çok daha kolay !