• خدمة العملاء الموثوقة

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

DİYABETİK YARA

Çoğu diyabet hastası kan dolaşım bozukluğundan muzdariptir. Ayak yüzeyinde oluşan yaranın iyileşme süresinin uzaması, kan dolaşım bozukluğunun habercisidir. Gerekli tedavi önlemleri alınmazsa, en küçük yaralanmalar bile kolayca enfekte olabilir. Derin ülserler oluşur ve bazı durumlarda ampütasyona kadar gidebilir.

Yara iyileşmesini aktive eden PlasmaDerm®

PlasmaDerm®

PlasmaDerm® yara iyileşmesini aktive eder, kan dolaşımını hızlandırır, direnç oluşturmadan antimikrobiyal etki gösterir ve MRSA gibi çok dirençli mikroplara karşı bile etkilidir.

Terapötik Aktif Bileşenler

PlasmaDerm® cihazları tarafından üretilen soğuk plazma, terapötik olarak ilgili bir elektrik alanının, faydalı UV-A ve UV-B dalga boyu aralığında düşük ışınlamanın ve ortam havasından aktifleştirilmiş gaz parçacıklarının (moleküller) kombinasyonu ile hareket eder. PlasmaDerm®, bir dizi iyi karakterize edilmiş, terapötik olarak aktif bileşeni tek bir ekipman içerisinde sinerjetik olarak birleştiren ilk tıbbi cihazdır.

PlasmaDerm® terapisinde kullanılan elektrik alanı, yüksek frekanslı alternatif akıma dayanmaktadır. Tıpta sıklıkla kullanılan elektrik alanlarının aksine, alternatif akım alanı tedavi edilen cilt ve yara alanları üzerinde sürdürülebilir bir derin uyarıcı etkiye sahiptir. Derin stimülasyon ciltte kan mikrosirkülasyonu artırır, bu da yaranın oksijen ve besinlerle beslenmesini artırır. Kısacası, PlasmaDerm® terapisi yara iyileştirici gücü harekete geçirir.

PlasmaDerm®, güvenilir bir şekilde antimikrobiyal etki gösterir ve Metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) gibi çok dirençli problem mikroplarına karşı bile etkilidir.

Data Protection

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Maxime nulla minus quasi. Voluptatem, company name saepe ullam autem magni quod sint tempore, eius molestias aliquam debitis. Neque saepe dignissimos repudiandae fuga.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur, adipisicing elit. Nihil eveniet quas dignissimos aspernatur ea pariatur corrupti rerum deserunt, ipsum, ipsa eos veniam aspernatur fuga, optio soluta? Libero neque reiciendis cupiditate dolores nam. Earum eius similique sapiente. Iure, sit non. At fuga ipsam veniam.

Endikasyonlar

PlasmaDerm® tedavisi için primer endikasyonlar, venöz ve arteriyel ülserler, bası yaraları ve diyabetik ayak sendromu gibi kronik yara iyileşmesi bozukluklarıdır.

Bir elektrik alanı ile derin uyarım ve sonuçta kan mikrosirkülasyonunun uyarılması, yara dokusunun oksijen ve besinler ile daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlar. Topikal olarak aktif plazma bileşenleri, yara yatağındaki mikrop yoğunluğunu güvenilir bir şekilde azaltır.

Mikrosirkülasyonun derin etkili uyarımı ve topikal mikrop azaltma kombinasyonu yara iyileştirme gücünü aktive eder.
PlasmaDerm® terapisi ayrıca, yukarıda belirtilen örneklerden farklı yaralarda da kullanılabilir; örneğin kötü iyileşen cerrahi yaralar.

Terapi Önerileri

Optimal sonuçlar elde etmek için, PlasmaDerm® tedavisi haftada iki-üç defa uygulanmak üzere iki ila üç hafta süresince tekrarlanmalıdır. Olgu bazında ve endikasyona bağlı olarak terapi uzatılabilir. Uygulama basit ve hızlıdır. Önerilen tedavi süresi cm² cilt yüzeyi başına 90 saniyedir.