|  | | |    

Diz Altı Bacak Protezleri

Diz Altı Bacak Protezi

Diz eklemi ile ayak bileği eklemi arasında operasyonla yapılan uzuv kaybına diz altı protez (Trans Tibial Protez) uygulaması yapılır.
Diz altı ayak protezlerinde, öncelikle kullanılan her protezin işlevi ne olursa olsun o kullanıcıya özel tasarlanmış olması gerektiğini anımsatmamız gerekiyor. Belli kıstaslar elbette vardır, fakat hastaya özel uygulamalarla bunlar farklılık gösterebilir. Diz altı protez, kullanıcısına yürümenin her anında güven veriyor olması gerekiyor.

Diz Altı Protezi

Dinamik ve konusunda uzman ekibimizin birincil önceliğimiz, kullanıcı konforu ve uzun süreli kullanım rahatlıkta soket uygulamasına gösterilen özen ve hassasiyettir. Hangi ürünü ve tekniği kullanırsanız kullanın, son kullanıcının ulaşacağı maksimum konfor ve güveni sağlayacak altyapıyı oluşturamazsanız. Bu üründen verimli dönüş sağlayamazsınız. Güdük şekillenmesi ve bandajlama, fiziki yeterlilik için fizik tedavi desteği, ihtiyacı varsa mental desteğe yönlendirmek.

Diz Altı Protezleri

Temel kriterlerin yanında, diz altı protezlerde en önemli durum süspansiyondur. Yani bacağındaki tutunumudur. Ardından kullanılan ayak-ayak bileği seçenekleri gelir. Proklinik Ekibi olarak; doğru protez seçeneği, uygulama süreci ve rehabilitasyon kısmına da özen gösteriyoruz. Ampute olan kişinin 4 ile 6 hafta sonrasında bize en azından telefonla ulaşabilmeli. Protez öncesi eğitimi ile ilgili ön bilgi almalı ki, proteze hazırlık dönemini rehabilite edilerek, geçirmeli.

Diz Altı Protez Bacak Fiyatları

Proklinik Ekibi olarak bizler, diz altı protez uygulamalarımızda bu hassasiyeti gösteriyor ve optimum başarıyı sağlayacak çalışmaları değerli misafirlerimize sunuyoruz.
Diz altı protezleri, emniyet, düzgün yürüyüş ve doğal bir yaşam devamı için önemli artılar sunuyor. Değişik hızlarda ve farklı zeminlerde güvenli ve konforlu bir yürüyüş imkânı sunmak amacıyla uygulanır.
Protezin kullanımındaki konfor için tercih edilen ideal güdük uzunluğu Tibya Kemiğinin 1/3 orta kısmından yapılan ampütasyonlardır. Güdük boyunun uzunluğuna göre alternatif metodlar ve ürünler kullanılır ve böylece kullanıcı için en ideal diz altı protezi hazırlanır.

Bacağın diz altı seviyesinden kaybedilmesi durumunda bu tür protezlere gereksinim duyuluyor. Bu protezler için farklı özelliklere sahip klasik veya vakumlu sistemler kullanılıyoruz. Başarılı protez uygulaması için cerrahiden sonra geçici protez kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Geçici protez kullanan amputelerde yürüme ve rehabilitasyon sürecinde başarı oranı çok daha yüksektir. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte üretici firmalar; doğal yürüyüş için mükemmel bir tasarıma sahip olan karbon ayak, hidrolik ayak-ayak bileği, elektronik ayak-ayak bileği, (mikro işlemcili ayak-ayak bileği) protezleri. Şok emici özellikler, bozuk zemin, rampa, merdivenlerde dahi kullanım kolaylığı. 150 kg. kadar uygulama şansı, aktif vakum sisteminin sağladığı yüksek konfor. Tam tutuş, havayı negatif basınç ile dışarı atan sistem (bacakta bütünlük hissi veren bir metod), yaylanma özelliği gibi pek çok artılarla üst düzey konfor ve güven sunma yarışı içindeler. Bizler ise bu cihazları doğru uygulayarak siz kullanıcılara değişme hazır ol, HAYATA KALDIĞINIZ YERDEN DEVAM EDİN diyor ve yeni başlangıç için birlikte yol alıyoruz.

Diz Altı Bacak Protezi Makaleleri