|  | | |    

Diz Üstü Bacak Protezleri

Diz Üstü Bacak Protezi

Diz eklemi ile ayak bileği eklemi arasında operasyonla yapılan uzuv kaybına diz altı protez (Trans Tibial Protez) uygulaması yapılır.
Diz altı ayak protezlerinde, öncelikle kullanılan her protezin işlevi ne olursa olsun o kullanıcıya özel tasarlanmış olması gerektiğini anımsatmamız gerekiyor. Belli kıstaslar elbette vardır, fakat hastaya özel uygulamalarla bunlar farklılık gösterebilir. Diz altı protez, kullanıcısına yürümenin her anında güven veriyor olması gerekiyor.

Diz Üstü Protezi

Diz eklemiyle kalça eklemi arasında operasyonla yapılan uzuv kaybına diz üstü protez (Trans Femoral Protez) uygulaması yapılır. Diz üstü bacak protezlerinde, öncelikle kullanılan her protezin işlevi ne olursa olsun o kullanıcıya özel tasarlanmış olması gerektiğini anımsatmamız gerekiyor. Belli kıstaslar elbette vardır, fakat hastaya özel uygulamalarla bunlar farklılık gösterebilir.

Diz Üstü Protez Ekibi

Diz üstü protez, kullanıcısına yürümenin her anında güven veriyor olması gerekiyor.Temel kriterlerin yanında, diz üstü protezlerde en önemli durum süspansiyondur. Yani bacağındaki tutunumudur. Ardından kullanılan diz eklem ve ayak-ayak bileği seçenekleri gelir. Proklinik Ekibi olarak; doğru protez seçeneği, uygulama süreci ve rehabilitasyon kısmına da özen gösteriyoruz.

Ampute olan kişinin 4 ile 6 hafta sonrasında bize en azından telefonla ulaşabilmeli. Proteze hazırlık dönemini rehabilite edilerek, geçirmeli. Güdük şekillenmesi ve dolaşımı için bandajlama, fiziki yeterlilik için fizik tedavi desteği, ihtiyacı varsa mental desteğe yönlendirmek.

Diz Üstü Bacak Protezi Makaleleri