Proklinik Hakkında

Proklinik Protez&Ortez Uygulama Merkezi, çeşitli nedenlerle kol ve bacaklarını kaybetmiş veya fiziksel yönden hareket kaybına sahip olan kişilerin yaşam kalitesini arttırmak ve sosyal faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Proklinik profesyonelleri olarak sektörde 20 yıldır protez&ortez uygulamalarında aktif çalışan, sektörel gelişmeyi ve teknolojisi yakından takip eden teknik bir ekibiz.
Deneyimli ve dinamik kadromuzun eğitimi, bilgisi ve uzmanlığıyla, tecrübeli bir teknik kadroyu istihdam ediyoruz. Kullanıcı odaklı çözüm üreten ekibimiz ve teknik personelimiz ile her türlü protez&ortez kullanıcısına hizmet vermekteyiz.

Ekip arkadaşlarımızın tamamının akademik eğitimini tamamlamış, sektörün mutfağında yetişmiş olması kullanıcılarla sağlıklı ilerlememizde çok büyük artı sağlıyor. Protez aksamları genelde modüler parçalardan oluştuğu için bu parçaların kullanıcıya uygun formda uyarlanması çok önemlidir. İyi bir protez uzmanı; doğru şekilde uygulamayı yaptığından kullanıcısının hayat kalitesinde başarısına şahit olur.

İnsan hayatı için bilimi ve teknolojiyi en üst düzeyde takip etmeyi ilke edinen firmamız, alanında en az 2 yıl eğitim almış Ortotist&Prostetist kadrosuna sahip. Yurt içi-yurt dışı eğitim, fuar ve özel kursları düzenli takip ederek teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kadromuzu farklı uygulama alanlarına göre kategorize eden yapımızın yanında, tüm uygulamalarımızda T.S.E–CE – İSO 9001–2000 uluslararası kalite standartlarına uyumlu ürünleri tercih ediyoruz.

Kurulduğumuz günden günümüze; farklı ve yenilikçi uygulamaları ilk yapan ve uygulayan ekip olarak sektöre yön veren firmayız.

Vizyonumuz

Proklinik Protez&Ortez Uygulama Merkezi olarak, lider ve yenilikçi konumunu, Türkiye ve tüm ülkelerde, protez-ortez kullanıcılarına nitelikli hizmet vermek ve sektörü ileriye taşıyacak yeni bireylerin yetişmesinde öncü kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

 Proklinik Protez&Ortez Uygulama Merkezinin misyonu: “Değişime Hazır Ol” diyerek kendi alanında tüm dünyada protez ve ortez kullanıcılarının yaşam kalitelerinde maksimum verim alabilmeleri için bilgi ve üretime dayalı yetkin kurum olmak.