Yürüme Cihazları (Karbon)

Karbon, yasamın her anında, hemen hemen tüm organik moleküllerin bünyesinde yer alan cok onemli bir elementtir. Sektörel anlamda uzay arastırmalarından otomotiv sektörüne, uçak sanayinden gıda sektörüne kadar çok geniş bir alanda farklı bileşimlerde kullınılır. Ortez-Protez sektöründe de son yıllarda karbonun mukavemetinden ve hafifliğinden yararlanmak amacıyla yaygın bicimde AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.

Proklinik olarak, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ilgili personelimizin almış oldukları eğitimlerle, karbon laminasyon ve prepreg tekniğini başlıca uygulayan firmalardan birisi olarak, hayatınızı bir nebze daha kolaylaştıracak bir seçenek sunmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz.

E-MAG ACTIVE

Otto Bock tarafından geliştirilmiş en yeni uzun yürüme ortez e-mag active karbon uzun yürüme cihazıdizaynıdır. Yürüyüşün ihtiyaç duyulan anlarında diz eklemini kilitlemesi başlıca farklılığıdır.

Biomekaniksel olarak diz eklemimizi, yürüyüşün yere ağırlık aktarıldığı anlarında kilitleriz.

E-MAG

E-MAG, Ottobock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik Emag uzun yürüme cihazı kontrollü cihaz eklemlerinden biridir.

E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanızası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır. Kablosuz olarak kullanılan kumandası ışık, titreşim veya ses aracığılıyla kullanıcıyı her an bilgilendirir.

AFO DYNAMIC

AFO Dynamic, dünyaca ünlü Össur firmasının Flex-Foot adı altında Össur Afo Dynamic Afo Karbon fiber materyalinden enerji depolama ve geri dönüşümü sağlama konseptinden özellikler içerir. Düşük ayak problemlerinde güçlü, etkili ve son derece hafif bir çözümdür.

DYNAMIC WALK AFO

Son derece hafif karbon fiber kompozit materyalden yapılmış yeni bir dynamic walk afo ayak bilek ortezidir (AFO).
Açık topuk yapısı farklı ayakkabı türleri ile optimum uyum ve rahatlık sağlar. Orjinal ve patentli tasarımı, eklem hareketlerini engellemez, yüksek aktiviteli etkinliklere izin verir, merdiven çıkma gibi veya rampa tırmanma gibi anlarda hareketi güçlendirici etki gösterir.

KARBON UZUN-KISA YURUME CİHAZI

Son derece hafif karbon fiber kompozit materyalden yapılmış yeni bir dynamic walk afo ayak bilek ortezidir (AFO).
Açık topuk yapısı farklı ayakkabı türleri ile optimum uyum ve rahatlık sağlar. Orjinal ve patentli tasarımı, eklem hareketlerini engellemez, yüksek aktiviteli etkinliklere izin verir, merdiven çıkma gibi veya rampa tırmanma gibi anlarda hareketi güçlendirici etki gösterir.

TOEOFF

Önden destekli yapı dizin aşırı fleksiyona gitmesini engeller, diz allard toe off afo ekstansörlerine yardımcı olur.

Esnek ve ince ayak kısmı hem ayakkabıyla uyumu kolaylaştırır hemde basma fazında almış olduğu yer reaksiyonunu push-off fazında itici bir kuvvete dönüştürür.

WALKON

Walk On®, dorsifleksiyonu zayıflamış hastalara ideal biçimde Ottobock walk on afo uyum sağlar, günlük hayatın gerektirdiği hareketliliği elde etmelerine yardım eder. Bacak salınımdayken ayağın kaldırılmasını sağlar ve ayağın aşağı düşerek salınımda yere sürtünmesini önler. Daha etkili yürüme biçimi değişik ritimlerde yürümenin güvenliğini artırırken, sendeleme ve düşme riskini azaltır.

Unilateral Uzun Bacak Ortezi

110 kg’a kadar olan kullanıcılarda çift taraflı diz eklemi ve ayak bileği eklemi yerine iki eklemden sadece birer tane kullanılabilir. Bu sizin kişisel fiziksel durumunuza bağlıdır. Dört eklem yerine iki eklem kullanılması, ortezi özellikle hafif, ince ve konforlu kılar.

C-Brace® Mikroişlemci Kontrollü Diz Eklemi

Ortotronik hareketlilik sistemi; diz eklemi kas sisteminin parezi veya felç olan kullanıcılar için uygundur. Bu ortez sayesinde hareket özgürlüğü için yeni olanaklar açılır.

Geleneksel, felç ortezleri yalnızca diz eklemini kilitleme ile sınırlıydı. Yeni geliştirilen C-Brace® ile kullanıcılar için şimdi bir adım daha ileri giden hatta çığır açan bir sistem sunuyor.