|  | | |    

Ortezler

Proklinik olarak, protez veya ortez cihazına ihtiyacı olan kişiler bize başvurdukları andan itibaren yeni bir deneyim yaşar. Bizler bu süreci size en faydalı olacak şekilde yöneterek, doğru yönlendirme yaparız. İhtiyacınız olan, protez ve ortez cihazını üretmek için ekimizle desteğe hazırız. Hasta kabul sürecinde detayları paylaşarak kafanızdaki soru işaretlerini gidermeyi amaçlar doğru bilgilendirme yaparız.

Seçim

Ortez Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Karbon, yasamın her anında, hemen hemen tüm organik moleküllerin bünyesinde yer alan cok onemli bir elementtir. Sektörel anlamda uzay arastırmalarından otomotiv sektörüne, uçak sanayinden gıda sektörüne kadar çok geniş bir alanda farklı bileşimlerde kullınılır. Ortez-Protez sektöründe de son yıllarda karbonun mukavemetinden ve hafifliğinden yararlanmak amacıyla yaygın bicimde AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.
Bakım

Ortez Bakımı Nasıl Yapılır?

Çocuğunuz büyüdükçe, Dafo’nun üzerinde bazı değişiklikler ve en sonunda da yenisiyle değiştirmek gerekir. Çocuğunuzun büyüme hızına bağlı olmakla birlikte ortalama yeni bir orteze gereksinim duyma süreci 6-8 aydır. Bu süre zarfı içinde gelişime bağlı bası tahrişleri, rahatsız edici vurmalar oluşabileceğinden böyle bir durumda ortotisttinize bir an önce başvurmanızı öneririz. Herhangi bir rahatsız edici cilt sorununun oluşmaması için Dafo’nun temiz tutulması çok önemlidir. Haftada bir kez yapmak üzere, ılık sabunlu bir bezle veya anti-bakteriyel mendillerle düzenli olarak temizliğini yapabiliriz. Bandajları (cırt bantları) bu temizlik esnasında ıslatmamaya özen göstermeliyiz. Kurulamak için sadece kağıt havlu kullanın, herhangi bir ısıtıcıdan yararlanmaya çalışmayın.
Dafo

Dafo Kullanımı

Kelime kökeni Yunanca ‘düzeltme’ anlamında olan ortez, alçı ölçüler ortezler nörolojik, travmatik gibi nedenlerle görevini yerine getiremeyen, kırık sonrası koruma ihtiyacı duyan, şekilsel deformiteye sahip uzvun veya vücutta herhangi bir bölgenin tedavisinde kısa-uzun süreli kullanılan yardımcı uygulamalardır.Protez sektöründe olduğu gibi geçmişten bu yana Ortez sektöründe de birçok yenilikler olmuştur. Özellikle kullanıcının görsel ve konforunu ve rahatlığını gözetilerek kompozit, antibakteriyel poliüretanlar gibi birçok yeni materyal bu alanda günümüzde uygulanmaya başlanmıştır.