|  | | |    

Sporcu Protezleri

Spor Protezi

Sporcu protezleri profesyonel ya da amatör spor yapanların kullanacağı şekilde tasarlamış özel protezlerdir. Sporcu protezleri atletizm, yüzme, kayak, bisiklet, salon sporları gibi birçok spor dalında kullanılmaktadır.Sporcu protezlerini ampüte olmadan önce ve aynı sporu yapanlar tabiki, daha yatkın ve başarılı olmakla beraber, daha önceden spor yapmamış biri de ampüte sporcu protezi ile spor yapabilmektedir.

Sporcu Protez Çeşitleri

Paralimpik Olimpiyatları

Sporcu protezlerinin yapım tekniği ve eğitimide diğer protezlerden farklı olup sertifikalı uzman ekiplerimizce uygulanmaktadır. Sporcu protezleri K3-K4 seviyesi protez kullanıcılarına hitap eden ürünlerdir. Sizlerde profesyonel sporcu protezlerimize sahip olup, Ülkemizi Paralimpik Olimpiyatlarda temsil edebilirsiniz.

Cheetah®

Cheetah, öncelikle spor aktiviteleri için tasarlanmış, özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı bir karbon fiber ayaktır. Dizaltı ve Dizüstü ampüteleri için uygundur. Bu çevik ve güçlü ayak, profesyonel sporcular için Dünya çapında kendini kanıtlamış bir ayaktır.

Flex-Run

Flex-Run, kişiye özel tasarlanır, son derece hafif karbon Flex-run sporcu ayak komponent, yüksek enerji geri dönüşümlü bir ayaktır. Koşucu ayakları içinde en esnek olanı olanıdır. Flex- Run, düşük frekanstaki dinamizmiyle dizüstü ve dizaltı ampüteleri için idealdir. Maraton, triatlon ve atlama gibi sporlarda kullanılmaya son derece elverişlidir.Yetişkin ve çocuk modelleri mevcuttur.

Flex-Sprint

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ayak kısa mesafeli hız sporları için tasarlanmıştır. Özellikle dizüstü ampüteler için, eşsiz bir enerji geri dönüşümü sağlar.