|  | | |    

Uzun Yürüme Cihazı

Uzun Yürüme Cihazı

Uzun Yürüme Cihazı, bacak kontrolü az olan ya da hiç olmayan hastalarda yürümeye ve ayakta durmaya yardımcı olur. Diz kontrolü olmayan hastalar ayakta durmakda güçlük çekerler. Diz eklemleri büküldüğü için düşerler ve adım atmak zorlanırlar. Uzun yürüme cihazı ‘nın en temel özelliği dizi ekstansiyonda düz bir şekilde tutmasıdır. Çoğu hasta için ayak bileği nötral pozisyonda olması gerekir. Bazı hastalarda ise ayak bileği dorsifleksiyona hareketine izin verecek şekilde tasarlanması gerekir.

Uzun Yürüme Cihazı Modelleri

Uzun yürüme cihazı modelleri aşağıda görüntülenmektedir. Kişiye özel uzun yürüme cihazı yapmaktayız. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzun Yürüme cihazı kişinin rahatsızlığına ve ihtiyaçlarına göre farklı model ve özelliklerde tasarlanabilir.

Uzun Yürüme Cihazı Faydaları

Uzun yürüme cihazları hastanın diz ve ayak bilek eklemini etkin bir şekilde kontrol edemediği durumlarda kişiye özel uygulanan ortezlerdir. Farklı kilit sistemlerine verilen isimler, genelde uzun yürüme cihazı modellerinin ismini belirler.

E-MAG ACTIVE

Otto Bock tarafından geliştirilmiş en yeni uzun yürüme ortez e-mag active karbon uzun yürüme cihazıdizaynıdır. Yürüyüşün ihtiyaç duyulan anlarında diz eklemini kilitlemesi başlıca farklılığıdır. Biomekaniksel olarak diz eklemimizi, yürüyüşün yere ağırlık aktarıldığı anlarında kilitleriz.

E-MAG, Ottobock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik Emag uzun yürüme cihazı kontrollü cihaz eklemlerinden biridir.
E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanızası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır. Kablosuz olarak kullanılan kumandası ışık, titreşim veya ses aracığılıyla kullanıcıyı her an bilgilendirir.

E-MAG ORTEZ DETAYLARI

C-Brace® Mikroişlemci Kontrollü Diz Eklemi

Ortotronik hareketlilik sistemi; diz eklemi kas sisteminin parezi veya felç olan kullanıcılar için uygundur. Bu ortez sayesinde hareket özgürlüğü için yeni olanaklar açılır. Geleneksel, felç ortezleri yalnızca diz eklemini kilitleme ile sınırlıydı. Yeni geliştirilen C-Brace® ile kullanıcılar için şimdi bir adım daha ileri giden hatta çığır açan bir sistem sunuyor. Entegre mikroişlemci sayesinde, kullanıcının değişen durumlara gerçek zamanlı olarak akıllıca tepki verir. Duruş ve salınım fazında hidrolik dirençler buna göre düzenlenir. Kullanıcı, bu sistem sayesinde attığı her adıma dikkat etmek zorunda kalmaz, düzensiz zemin veya yamaçlarda, hızlı veya yavaş olarak doğala yakın bir yürüyüş elde edebilir.

C-BRACE DİZ EKLEMİ DETAYLARI

Unilateral Uzun Bacak Yürüme Cihazı

110 kg’a kadar olan kullanıcılarda çift taraflı diz eklemi ve ayak bileği eklemi yerine iki eklemden sadece birer tane kullanılabilir. Bu sizin kişisel fiziksel durumunuza bağlıdır. Dört eklem yerine iki eklem kullanılması, ortezi özellikle hafif, ince ve konforlu kılar. Özel titanyum alaşım stabiliteden ödün vermezken ağırlık konusunda farkedilebilir bir avantaj sağlar. Eklem sistemi pek çok farklı ebatta mevcuttur, özellikle çocuklar için yapılmış ebatlar da vardır.

UZUN BACAK YÜRÜME ORTEZİ DETAYLARI

Uzun Yürüme Cihazı Makaleleri