Yeni Teknolojiler

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan protez uygulamalarında amaç her zaman eksikliğin görsel ve fonksiyonel olarak giderilmesi olmuştur. Deriden yapılan protezlerle başlayan serüven daha sonra ağaçtan oyma metoduyla yapılmış protezlere, metalin keşfi sonrası alüminyum uygulamalara ve günümüzde de kompozit materyallerle elektronik işlemcilerin kombine edildiği elektro-mekanik uygulamalara evrilmiştir.

HELİX KALÇA PROTEZİ (OTTOBOCK)

Yeni Boyutlara Açılın Helix3D hidrolik kontrol anlamında doğal üç boyutlu basma ve salınım hareketleri sağlayan dünyanın ilk kalça eklemi protezidir. Güvenlik, dinamiklik ve konfor alanlarında yeni standartlar sunar.

Helix 3D İle Kalça Protezlerinde devrim daha fazla güvenlik, mobilite ve konfor: Eşsiz Helix3D kalça eklemi sistemi ile Ottobock, onlarca yıldır devam eden teknolojik durgunluğa kalça eklemi bölgesindeki ampütasyon uygulamasına yeni bir standart getirdi. Yenilikçi kalça eklemi sistemi hareket kabiliyetinizi arttırır ve size günlük yaşantınızda yüksek güvenlikte belirgin avantajlar sunar.

Helix3D kalçanın üç boyutlu hareketine etki eder. Çok eksenli yeni eklem yapısı sayesinde özellikle harmonik bir yürüyüş görüntüsü elde edilebilir. Bilindik uygulamalarda kalça ampütasyonlu olan kişi halı kenarlarına veya diğer engellere takılmaması için protez bacağını mevcut tarafından kuvvetlice kaldırmalıdır. Helix3D eklem yapısı hareket safhasında bacağın kısaltılmasını mümkün kılar ve böylece yalpalanma ve düşme tehlikesi azalır. Büyük bükme açısı günlük yaşamınızda ayakkabı giymenizi veya otomobile binmenizi kolaylaştırır. Ayrıca Helix3D kalça eklemi sistemi ile rahat ve düz şekilde oturabilirsiniz.

Helix3D kalça eklem sisteminin özel yay-hidrolik kombinasyonu ile eksik kalça kaslarının büyük bölümü dengelenir ve protez ile yürüyüşte güç kullanımını azaltır. Kontrollü adım atmayı mümkün kılar ve tam yükte ayak harmonik hareket eder. Bu şekilde yay-hidrolik kombinasyonu geriye doğru hareketleri önler ve kalçanın geriye doğru katlanmasını azaltır.

Helix3D kalça eklemi sistemi 100 kilograma kadar olan ampüte edilmiş kişiler için uygundur. Çok farklı günlük aktivitelerde yüksek güvenlik ve konfor sağlar ve Helix3D için özel olarak sertifikalandırılmış ortopedi teknikeri tarafından bireysel ihtiyaçlara göre tam olarak ayarlanır. Bu ayarlarda vücut boyutları, ağırlık ve aktivite derecesi de dikkate alınır. Optimum bir uygulama sağlamak için Helix3D kalça eklemini sadece mikro işlemci kontrollü bir bacak protezi ile uygulanması tavsiye edilir.

ELEKTRONİK PROPRİO AYAK EVO (ÖSSUR)

EVO ile yeni tasarlanan PROPRIO ayak,bunyesindeki akıllı yazılımıyla yurumenin belli anlarında ayak bileğini yukarı kaldırarak(fleksiyon) daha akıcı ve doğal yürüyüşe imkan sağlar.Yururken zemini takip etme gereksinimi olmaması,PROPRIO ayağa guveni ve dolayısıyla daha stabil yer temasını getirir.Ortaya çıkan gerçeğe yakın bir yürüyüş ozellikle bel,kalça ve diz bolgesindeki aşırı yuklenmeyi azaltır, protez kullanıcılarının daha uzun ve daha konforlu yurumelerine yardımcı olur.

“PROPRIO ile kendi yolunuzu kendiniz seçin”

PROPRIO FOOT® with EVO™ Technology Hareket halinde bile en ufak değişiklikleri, PROPRIO bünyesindeki sensör teknolojisi algılar, zemin yüzey ve aktivite farklılıklarına çok kısa sure içinde yanıt sağlar.

Cihazın beyni olan Yapay Zeka (Artificial Intelligence), kullanıcının yürüdüğü zemini acı sensörleri sayesinde algılar, bu verileri çok kısa surede işleyerek ayak bileğinin, yürüyüşünün farklı modlarında yapması gereken acılarda hareket etmesini saglar.

“Dünyanın ilk Yapay Zekalı (AI) elektronik ayağı”

RAIZE FOOT

Bir ayağın neler yapabileceğini görmek için artık beklentilerinizi yükseltme zamanıdır. Hosmer tarafından üretilen yeni Raize Bilek/Ayak sistemi sayesinde engebeli koşullarda yürümek ve topuğu yukarı kaldırmak artık bir düğmeye basmak kadar kolay.

Raize bilek/ayak sistemi çift mikro işlemcilerden faydalanarak hidrolik bileği kontrol eden ve en yeni teknoloji ile size kompozit bir ayak sunan hibrid ürünler arasında yerini almıştır. Raize sisteminin patentli tasarımı kullanıcının karşılaştığı koşullara uygun hizmet verebilmek adına sensörlerden faydalanır ve bu sensörlerden alınan sinyalleri düzenli olarak kontrol eder. Yürürken topuğunuzu kaldırmanız mı gerekti? Tepelere mi tırmanmak istiyorsunuz? Bu artık Raize ile mümkün.

Artık beklentilerinizi zirveye çıkarma zamanı!

Ürün Özellikleri

  • Mikro işlemciler ile bilek/ayak sisteminin hidrolik aksamı kontrol altında tutulur.
  • Uzaktan kumanda mevcuttur.
  • Uzaktan kumanda ile topuk seviyesini ayarlamak mümkündür.
  • Pantarfleksiyon ve dorsifleksiyon aralıkları ve mukavemeti uzaktan kumanda ile ayarlanabilir.
  • İniş ve çıkışlarda arazi engebesine uygun ayarlama yapılabilir.
  • Ayak bileğinin normal hareketini düzenler ve kullanıcının daha rahat edebilmesini sağlamak amacıyla şok etkisini azaltır.
  • Araba kullanırken, ayakkabı bağlarken ve çorap giyerken ürün üzerindeki kilit mekanizmasını uzaktan kumanda ile aktif hale getirebilirsiniz.
  • Ürün Ağırlığı: 735g – 797 g. Yükseklik 3.5” (9cm)
  • Protez uzmanları tarafından yapılan ilk kurulum aşamasında bilgisayarlı işleme uygun bir üründür.
  • Ayağınızın gerçek bir ayak gibi görünmesini sağlamak amacıyla ayrıca Flexible Centri® ayak kalıbını satın almanızı tavsiye ederiz.