|  | | |    

Yürüme Cihazları

Yürüme Cihazı

Karbon, yasamın her anında, hemen hemen tüm organik moleküllerin bünyesinde yer alan cok onemli bir elementtir. Sektörel anlamda uzay arastırmalarından otomotiv sektörüne, uçak sanayinden gıda sektörüne kadar çok geniş bir alanda farklı bileşimlerde kullınılır. Ortez-Protez sektöründe de son yıllarda karbonun mukavemetinden ve hafifliğinden yararlanmak amacıyla yaygın bicimde AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.

Yürüme Cihazı Fiyatları

Yürümü cihazı fiyatı hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yürüme cihazı fiyatları malzeme ve modellere göre değişiklilik göstermektedir. Bilgilerimize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

E-MAG ACTIVE

Otto Bock tarafından geliştirilmiş en yeni uzun yürüme ortez e-mag active karbon uzun yürüme cihazıdizaynıdır. Yürüyüşün ihtiyaç duyulan anlarında diz eklemini kilitlemesi başlıca farklılığıdır. Biomekaniksel olarak diz eklemimizi, yürüyüşün yere ağırlık aktarıldığı anlarında kilitleriz.

E-MAG, Ottobock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik Emag uzun yürüme cihazı kontrollü cihaz eklemlerinden biridir.
E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanızası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır. Kablosuz olarak kullanılan kumandası ışık, titreşim veya ses aracığılıyla kullanıcıyı her an bilgilendirir.

E-MAG ORTEZ DETAYLARI

AFO DYNAMIC

AFO Dynamic, dünyaca ünlü Össur firmasının Flex-Foot adı altında Össur Afo Dynamic Afo Karbon fiber materyalinden enerji depolama ve geri dönüşümü sağlama konseptinden özellikler içerir. Düşük ayak problemlerinde güçlü, etkili ve son derece hafif bir çözümdür.

Endikasyonları düşük ayağın haricinde, Charcot Marie, M.S, farklı nörolojik nedenler ve hafif diz instabiliteleri
Kontra-endike ayak bileği-ayak deformiteleri, şiddetli spastisite veya yoğun ödem Önerilen kilo limiti: max 120 kg'dır.

AFO DYNAMIC ORTEZ DETAYLARI

DYNAMIC WALK AFO

Son derece hafif karbon fiber kompozit materyalden yapılmış yeni bir dynamic walk afo ayak bilek ortezidir (AFO). Açık topuk yapısı farklı ayakkabı türleri ile optimum uyum ve rahatlık sağlar. Orjinal ve patentli tasarımı, eklem hareketlerini engellemez, yüksek aktiviteli etkinliklere izin verir, merdiven çıkma gibi veya rampa tırmanma gibi anlarda hareketi güçlendirici etki gösterir.

Hafif moldable karbon fiber kompozit, açık topuk, kolayca ayakkabılarla uyum, yüksek mukavemetli esneklik, medial / Yanal stabilite ve günlük faaliyetleri izin verir

DYNAMIC WALK AFO ORTEZ DETAYLARI

UZUN-KISA YÜRÜME CİHAZI - KARBON

Klasik cihazlara nazaran çok daha hafif, dayanıklı ve konforlu dizayn ve tasarımı itibariyle dizlik gerektirmeyen ön destekli yapıya sahiptir. Daha geniş destek yüzeyi sayesinde bacağa binen ağırlığın dağıtılması Kolay giyip-çıkarma sağlar. Fiber afolar daha uzun süre kullanıma sahiptir. Karbon Klasik cihazlara nazaran çok daha hafif,dayanıklı ve konforludur.

Orjinal ve patentli tasarımı, eklem hareketlerini engellemez, yüksek aktiviteli etkinliklere izin verir, merdiven çıkma gibi veya rampa tırmanma gibi anlarda hareketi güçlendirici etki gösterir.

UZUN - KISA YÜRÜME CİHAZI DETAYLARI

TOEOFF Yürüme Cihazı

Önden destekli yapı dizin aşırı fleksiyona gitmesini engeller, diz allard toe off afo ekstansörlerine yardımcı olur. Esnek ve ince ayak kısmı hem ayakkabıyla uyumu kolaylaştırır hemde basma fazında almış olduğu yer reaksiyonunu push-off fazında itici bir kuvvete dönüştürür.

Prepreg tekniğiyle üretilmiştir. Son derece hafif ve aynı zamanda da oldukça dayanıklıdır.

TOEOFF ORTEZ DETAYLARI

WALKON Yürüme Cihazı

Walk On®, dorsifleksiyonu zayıflamış hastalara ideal biçimde Ottobock walk on afo uyum sağlar, günlük hayatın gerektirdiği hareketliliği elde etmelerine yardım eder. Bacak salınımdayken ayağın kaldırılmasını sağlar ve ayağın aşağı düşerek salınımda yere sürtünmesini önler. Daha etkili yürüme biçimi değişik ritimlerde yürümenin güvenliğini artırırken, sendeleme ve düşme riskini azaltır.

WALKON ORTEZ DETAYLARI

Unilateral Uzun Bacak Yürüme Cihazı

110 kg’a kadar olan kullanıcılarda çift taraflı diz eklemi ve ayak bileği eklemi yerine iki eklemden sadece birer tane kullanılabilir. Bu sizin kişisel fiziksel durumunuza bağlıdır. Dört eklem yerine iki eklem kullanılması, ortezi özellikle hafif, ince ve konforlu kılar. Özel titanyum alaşım stabiliteden ödün vermezken ağırlık konusunda farkedilebilir bir avantaj sağlar. Eklem sistemi pek çok farklı ebatta mevcuttur, özellikle çocuklar için yapılmış ebatlar da vardır.

UZUN BACAK YÜRÜME ORTEZİ DETAYLARI

C-Brace® Mikroişlemci Kontrollü Diz Eklemi

Ortotronik hareketlilik sistemi; diz eklemi kas sisteminin parezi veya felç olan kullanıcılar için uygundur. Bu ortez sayesinde hareket özgürlüğü için yeni olanaklar açılır. Geleneksel, felç ortezleri yalnızca diz eklemini kilitleme ile sınırlıydı. Yeni geliştirilen C-Brace® ile kullanıcılar için şimdi bir adım daha ileri giden hatta çığır açan bir sistem sunuyor. Entegre mikroişlemci sayesinde, kullanıcının değişen durumlara gerçek zamanlı olarak akıllıca tepki verir. Duruş ve salınım fazında hidrolik dirençler buna göre düzenlenir. Kullanıcı, bu sistem sayesinde attığı her adıma dikkat etmek zorunda kalmaz, düzensiz zemin veya yamaçlarda, hızlı veya yavaş olarak doğala yakın bir yürüyüş elde edebilir.

C-BRACE DİZ EKLEMİ DETAYLARI

Yürüme Cihazı Makaleleri