• Güvenilir Müşteri Hizmetleri

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

RGO (RESIPROCAL GAIT ORTHOSIS)

Resiprokal Yürüme Ortezi (RGO) yürüyüşte destek ihtiyacı duyan, mental yönden ambule edebilecek, Spina Bifida,Travmatik Parapleji,Kas distrofileri gibi endikasyonlarda yaygın biçimde uygulanan fonksiyonel yürüyüş ortezidir.RGO, diğer ortezlere kıyasla mükemmel yürüme fonksiyonu sağlar.

Ellerin cihaz kullanımında serbest oluşu ve serbest kalça eklemi yapısı hem hareketlerde özgürlük hemde kalça kontraktürü oluşumunun önüne geçer. Her adımda tekrarlanan, bir bacağın öne gidişi ve eklem mekanizması sayesinde diğer bacağın arkaya gidişi aktif olarak kalça bölgesi kaslarını hem germiş hem de çalıştırmış olur.

18 aylık çocuklar cihaz kullanımı için başlangıç olarak kabul edilebilir.Erken yaşta uygulanabilir oluşu, ayakta durmaları ve adımlamalarında daha iyi bir şans verdiği gibi fizyolojik, iskeletal, psikolojik yönden gelişimlerinde çok önemli bir etki sağlar.

RGO, L3-T12 arası lezyon seviyelerinde yaygın olarak kullanılır (daha yüksek seviyeler içinde mümkündür) İyi üst ekstremite gücü, yüksek motivasyon düzeyi, iyi bir aile desteği ve minimal oranda olası kontraktür kesinlikle cihazın başarılı bir şekilde kullanımına katkı sağlar.

ISOSENTRIK RGO UYGULAMASI VE ÖZELLİKLERİ

ISOSENTRIC RGO, nöromüsküler bozukluğu ya da yaralanma nedeniyle alt ekstremitelerde çok az veya hiç kontrol olmayan hastalar için tasarlanmış yürüme cihazıdır. Cihaz ideal olarak; spina bifida, travmatik parapleji, müsküler distrofi, osteogenisis imperfekta olan hastalar için uygundur.

ISOSENTRIK RGO AVANTAJLARI:

  • Verimli ambulasyon- ISOSENTRIK daha verimli enerji geri dönüşümü sağlar. Bu kas zayıflığı olan kullanıcılar için enerji tasarrufu oluşturur. Ayrıca kilolu kullanıcılar için daha fazla fiziksel aktiviteyi  teşvik ettiği için yürüme kolaylığı sağlar.
  • Eller Serbest- ayakta durma, denge-destek- ayakta farklı aktiviteler için ellerin kullanılmasını sağlar.Kalçe eklemi haricinde diz ve ayak bilek eklemininde cihaz tarafından desteklenmesi kullanıcının walker veya baston kullanmadan ayakta durabilmesine yardımcı olur.
  • Dinamik Kalça Germe- Birçok spina bifida ve parapleji olan hastalarda kalça fleksiyon kontraktürleri yatkındır. Bu eğilim, RGO cihazından bir bacağın öne gittiği anda diğer bacağın arkaya gittiği mekanizmayla engellenmiştir. Bu mekanizma sayesinde her adımda aktif germe ve terapi etkisi sağlanır.