• Güvenilir Müşteri Hizmetleri

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

Diz eklemi ile ayak bileği eklemi arasında operasyonla yapılan uzuv kaybına diz altı protez (Trans Tibial Protez) uygulaması yapılır.

Diz altı ayak protezlerinde, öncelikle kullanılan her protezin işlevi ne olursa olsun o kullanıcıya özel tasarlanmış olması gerektiğini anımsatmamız gerekiyor. Belli kıstaslar elbette vardır, fakat hastaya özel uygulamalarla bunlar farklılık gösterebilir. Diz altı protez, kullanıcısına yürümenin her anında güven veriyor olması gerekiyor.

Dinamik ve konusunda uzman ekibimizin birincil önceliğimiz, kullanıcı konforu ve uzun süreli kullanım rahatlıkta soket uygulamasına gösterilen özen ve hassasiyettir. Hangi ürünü ve tekniği kullanırsanız kullanın, son kullanıcının ulaşacağı maksimum konfor ve güveni sağlayacak altyapıyı oluşturamazsanız. Bu üründen verimli dönüş sağlayamazsınız. Güdük şekillenmesi ve bandajlama, fiziki yeterlilik için fizik tedavi desteği, ihtiyacı varsa mental desteğe yönlendirmek.
Temel kriterlerin yanında, diz altı protezlerde en önemli durum süspansiyondur. Yani bacağındaki tutunumudur. Ardından kullanılan ayak-ayak bileği seçenekleri gelir. Proklinik Ekibi olarak; doğru protez seçeneği, uygulama süreci ve rehabilitasyon kısmına da özen gösteriyoruz. Ampute olan kişinin 4 ile 6 hafta sonrasında bize en azından telefonla ulaşabilmeli. Protez öncesi eğitimi ile ilgili ön bilgi almalı ki, proteze hazırlık dönemini rehabilite edilerek, geçirmeli.