• Güvenilir Müşteri Hizmetleri

  • 0 (216) 321 28 28
  • Altunizade, Mahir İz Cd. No/34-A, 34662 Üsküdar/İstanbul

SPORCU PROTEZLERİ 

Bir ampütasyon, sportif kariyerin sonu anlamına gelmemeli. 
Paralimpik atletler ve protetik olarak desteklenmiş serbest zaman sporcuları bunu her gün kanıtlamaktadır
Sporcu protezleri profesyonel ya da amatör spor yapanların kullanacağı şekilde tasarlamış özel protezlerdir. Sporcu protezleri atletizm, yüzme, kayak, bisiklet, salon sporları gibi birçok spor dalında kullanılmaktadır.Sporcu protezlerini ampute olmadan önce ve aynı sporu yapanlar tabiki, daha yatkın ve başarılı olmakla beraber, daha önceden spor yapmamış biri de ampüte sporcu protezi ile spor yapabilmektedir.
Sporcu protezlerinin yapım tekniği ve eğitimide diğer protezlerden farklı olup sertifikalı uzman ekiplerimizce uygulanmaktadır. Sporcu protezleri K3-K4 seviyesi protez kullanıcılarına hitap eden ürünlerdir. Sizlerde profesyonel sporcu protezlerimize sahip olup, Ülkemizi Paralimpik Olimpiyatlarda temsil edebilirsiniz.

SPORCU PROTEZİ  AYAKLARI

1E91 Runner

Runner, profesyonel sporcuların da güvendiği bir koşu yayı kullanmak isteyen herkese özel olarak geliştirilmiştir.
Orman patikalarında rahatça jogging yapmak veya performans seviyesinde sprintler; Runner, serbest zaman ve rekabet sporu için uygundur. Koşu yayı, koşu sporu için yüksek bir tahrik gücü sunar ve dinamiği sporcunun bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Basit kullanımı sayesinde daha az koşu ve antrenman tecrübesi olan serbest zaman sporcuları için de uygundur. Aynı zamanda profesyonel sporculara mükemmel bir performans sunar.

Runner Junior, çocuklar için de Runner Junior, 13 yaşa kadar, aktif ve spor yapmayı seven çocuklar için uygundur. Runner junior, spor dersine katılımın yanı sıra çocukların kendi sosyal çevrelerinde çocuklara uygun gelişimi ve hareket coşkusunu destekliyor

1E90 Sprinter

Mükemmel performans özelliklerini, yüksek tahrik kuvveti ve düşük direnç sağlayan karbon yaya borçludur. Sprinter, düşük ağırlığı ile kendini göstermektedir.

Sprinter karbon yay, yüksek baskılara dayanır çünkü koşu sırasında proteze yürümeye oranla çok daha büyük yükler binmektedir.